Mikor kezdjünk újra tornázni?
Akkor kezdjünk tornázni, amikor úgy érezzük ez jól esik. Minimum 10 napot várjunk, hogy a vérzés csillapodjon. Ha valaki kellő erőt érez magában nem kell a 6 hetes gyermekágyat fekvéssel tölteni.
A várandósság alatt is már sokat változik a testünk, a szülés fizikai megterhelése szintén változásokat idéz elő. Ezek a változások érintik a testtartást, a csontrendszert, az izületeket, az izmokat és kötőszöveteket. A szülés utáni torna célzottan segíti a regenerálódást.
Mindezek mellett a hüvely rugalmasságát is vissza kell szerezni. A genitális szervek körüli izmok megmozgatásával segítjük, hogy a belső szervek is visszakerüljenek a megfelelő helyükre.
A gyakorlatok
Ezt a gyakorlatsort Aviva egyik tanítványa Judit Púni fejlesztette ki. Judit az Aviva módszer oktatására és fejlesztésére fordította életét. Tapasztalatai alapján alakította ki ezt a gyakorlatsort.
Nem szükséges egyszerre elvégezni a gyakorlatokat, de mivel a feladatsor időigénye körülbelül fél óra, ha van rá lehetőség akkor folyamatosan végezzük az elemeket.
Mivel a gyakorlatok nem sajátíthatóak el önállóan, kizárólag a könyv segítségével, ezért itt azok számára sorolom fel a gyakorlatok nevét, akik már elvégezték a tanfolyamot, és önállóan szeretnének tornázni.
A gyakorlatokhoz nem tartozik zene, de ajánlott valami megnyugtató, kellemes zenére végezni őket.
- Térd-toló
- Kicsit emelő
- Járó óra
- Macskapózos
- Kapaszkodós
- Bordanyitó
- Lábnyújtó
- Súlyzós
- Levegőben
- Szívrajzoló
- Oldalfekvős